Strona Główna · Linki · Kalendarium · DASR TV CHANNEL · Artykuły · Forum DASR · Podziękowanie · · English version · · · · Numer Alarmowy 112 · · Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej · · · POWÓDŹ CO ROBIĆ ?? · · Mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego · · · WAŻNE NUMERY ALARMOWE August 21 2017 03:37:14
Logowanie
Znak wywoławczy

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Regulamin
Współpraca z WBiZK
Dokumenty DASR
Dyplomy SP6PSR
Lista stacji
Stan gotowości
Najbliższe ćwiczenia
Kalendarium
Procedury IARU
Inne sieci w SP
DASR TV CHANNEL
LIVE ISS / NASA STREAM
Stacje pogodowe SR0WX
Artykuły
Forum DASR
Jak przystąpić do DASR
DEKLARACJA DASR
Ostrzeżenia IMGW

Podziękowanie

Wyposażenie SIECI
Radiostacja SP6PSR

ZARZĄD - KONTAKT

PROBLEMY Z LOGOWANIEM

Numer Alarmowy 112

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej

POWÓDŹ CO ROBIĆ ??

Mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego

Rzadowe Centrum Bezpieczeństwa

WAŻNE NUMERY ALARMOWE
Polecamy
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
EMCOM
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa WASR
DASR w czasie powodzi 2010
DOT-01
SUDECKI ODDZIAŁ TERENOWY PZK
Sudecki Klub Mikrofalowy SP6KBL
Grupa Operacyjna Dolnośląskie WOPR
Stacje pogodowe SR0WX
CZK.PL

CZK.PL
CZK.PL

CZK.PL
Ostatnie Artykuły
LISTA STACJI STAN NA...
15 lat temu - dzień ...
Sprawozdanie DASR 20...
Powódź tysiąclecia
Odra
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 116
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: SQ6NCN
Visitors (od 15.03.2011)
free counters
Informacja:
Europejski numer alarmowy "112" => Czekamy również na wiadomości o tym co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy. e-mail do Redakcji : dasrtvchannel@gmail.com
Zobacz Temat
Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa PZK | Forum ogólne | Forum DASR
Autor I co dalej ??????
SQ6STC
Użytkownik

Miejscowość: Siechnice
Data rejestracji: 27.02.10
Dodane dnia 26-08-2010 14:05
Witam szanowne koleżanki i kolegów.

Jeśli pozwolicie pragnę na łamach forum DASR zadać pytanie jaki jest dalszy plan rozwoju naszej sieci ???

Pozdrawiam
Tomek
SQ6STC
Edytowane przez SQ6STC dnia 26-08-2010 14:05
Autor RE: I co dalej ??????
Admin DASR
Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 23.02.10
Dodane dnia 27-08-2010 08:25
Cześć!
Jednym z ważniejszych zadań jakie przed nami stoją jest zmobilizowanie i zachęcenie do skutecznej współpracy krótkofalowców z Kotliny Kłodzkiej oraz Jeleniogórskiej w czasie sytuacji kryzysowych.
Ponadto poszerzenie współpracy z ośrodkami administracji w celu zwiększenia mozliwości DASR.
Ogólnie celem wszystkich działań jest to aby przy następnej sytuacji rozległego zagrożenia być lepiej przygotowanym i zorganizowanym niż podczas powodzi w maju br. Myślę, że niedługo podzielimy się bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi planu rozwoju na najbliższy czas. Jako zarząd mamy spotkanie i na pewno ustalimy wiele istotnych spraw o czym niezwłocznie poinformujemy.

Serdeczne 73 de SQ6IYR!
SQ6STC
Użytkownik

Dodane dnia 27-08-2010 10:39
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Chodziło mi właśnie o nakreślenie ogólnej linii dalszego rozwoju.Podczas majowej powodzi (sami wiecie najlepiej) było parę niedociągnięć ,szczególnie kiedy zagrożenie było jeszcze przed Wrocławiem (Piotrek SQ6VY rozmawiał ze mną w Siechnicy i wie o co chodzi).
Czy mamy jakieś wnioski ostatnich ćwiczeń ??
Czy jest jakiś plan współpracy z zarządami gmin bezpośrednio przylegającymi do Wrocławia ???
Jak dobrze wiemy trafna ocena sytuacji przed Wrocławiem może być zbawienna dla miasta ale jak dla mnie najważniejsza jest właśnie sytuacja przed WR.
Podam przykład - zadaje pytanie do stacji sztabowej o sytuację w Kotowicach (w Siechnicy ludzie na własną rękę próbują dostać się do tej wioski na piechotę).Dostaję odpowiedź ,że Kotowice są zalane.Udaje mi się tam dotrzeć i okazuje się ,że informacja jest nie prawdziwa!!! Ludzie (mieszkańcy) próbują na własną rękę ratować wały namoknięte jak gąbka oraz swój dobytek.Brakuje worków i piasku.
W tym czasie we Wrocławiu wszystko normalnie funkcjonuje i przepływ informacji jest dobry.
Rozumiem ,że sytuacja we Wrocławiu jest najważniejsza ale mieszkańcy okolic są wściekli ,że przed miastem mało co się dzieje.
Zdaję sobie sprawę ,że za sytuację odpowiada głównie wójt lub burmistrz ale to już inna historia.
Wydaje mi się ,że zarząd gminy powinien wiedzieć ,ze na ich terenie jest osoba lub osoby ,które mają łączność z UW i mogą przekazywać informację na bierząco.
Na samym początku miejscowi strażacy podchodzili do mojej działalności z wielka rezerwą.
Po krótkim czasie okazało się ,że to do mnie podchodzili i pytali jak wygląda sytuacja przed Siechnicami!?!?!?!?
Nawet panowie policjanci i strażnicy miejscy podnosili taśmę kiedy mój pojazd zbliżał się do miejsc zamkniętych.

Tak więc dochodzę do wniosku ,że nasza działalność jest BARDZO potrzebna szczególnie w małych miejscowościach ,bo jeśli profesjonalne służby pytają się "amatora" o sytuację to coś jest nie tak (a może i o to chodzi smiley )

Trochę się rozpisałem ale myślę ,ze warto o tym pisać i mówić aby być lepiej przygotowanym i umieszczonym w struktury ratownicze kiedy znowu coś będzie się działo.

Pozdrawiam
Tomek
Admin DASR
Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 23.02.10
Dodane dnia 28-08-2010 09:44
Witam ponownie Tomek!
Kilka spraw zostało zamieszczonych w ostatnich newsach. Dodatkowo został uaktualniony Regulamin DASR. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z jego treścią. Zachęcam również do zadawania pytań (na forum) z nim związanych.
73!
Edytowane przez Admin DASR dnia 28-08-2010 20:36
sq6stk
Użytkownik

Miejscowość: Kamieniec Wrocławski
Data rejestracji: 17.05.10
Dodane dnia 30-08-2010 21:30
Cześć Tomek, pozdrowienia z drugiej strony Odry, znaczy się z gminy Czernica. No właśnie mamy tą samą sytuacją, bo nasze gminy są przed Wrocławiem i z nim bezpośrednio z nim sąsiadują, jak piszesz tu rządzą się innymi prawami. Kto inny dba o środki, inaczej dysponowane są siły. Także widziałem dokładnie różnicę jak działa podział Miasto Wrocław i powiat Wrocław. Także tu ci potwierdzam że brakowało nam, współpracowników w np. Jelczu . Tam była dziura informacyjna.
73! Sławek
SQ6STC
Użytkownik

Dodane dnia 31-08-2010 23:03
Witaj Sławku smiley
Przepraszam za częściowy brak polskich liter ale teraz pisze na kompie z angielskim systemem smiley

Moze (takie moje skromne słówko) zrobić dwa plany działania - 1 dla okolic Wrocławia i 2 dla samego miasta.
Wydzielić na planie okolic strefę działania tak aby nie pokrywały się z innymi użytkownikami sieci ale na tyle blisko aby jeden drugiemu mógł pomoc.
Tak jak Sławek pisze - najgorsze są dziury informacyjne i myślę ,ze trzeba spróbować je załatać.

Pozdrawiam i oby opady ,które teraz przechodzą nad naszym regionem nie zrobiły zbytniego zamieszania.

73! Tomek

SQ6STC
Użytkownik

Dodane dnia 23-11-2010 19:59
Witam ponownie:
nie chcę zakładać nowego wątku więc tutaj napiszę.

Nie wiem czy czytaliście raport z powodzi 2010 ????
link
http://www.czkw.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=95

Nie wiem czy dobrze popatrzyłem ale nie ma w raporcie ani jednego słowa o DASR smiley smiley smiley smiley
Tak jak napisałem - może źle czytałem ale ja nie widzę nic - jeśli tak jest to bardzo szkoda smiley

Pozdrawiam
Tomek
Skocz do Forum:
POGODA
Mapy na żywo
Burze nad Polską
Mapa burzowa Polski

Mapa ostrzeżeń
Mapa ostrzeżeń dla Polski
PROPAGACJA KF UKF
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Spotkanie D-STAR & A...
Edycja profilu PHP
Łamanie znaku przez ...
powódź 2013
Wspaniała inicjatywa :)
Najciekawsze Tematy
POWÓDŹ 2010 [18]
I co dalej ?????? [6]
Deklaracja DASR [5]
Łamanie znaku prz... [2]
Spotkanie D-STAR ... [1]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

SQ6LJR
27/12/2016 05:45
UWAGA na silny silny wiatr huragan ORKAN moze powodowac zagrozenia życia

3Z6AET
08/07/2015 00:34
Uwaga ! Idzie silna burza ! Proszę zachować ostrożność.

SQ6LJR
31/03/2015 18:24
uwaga na silny wiatr,pozrywane dachy i połamane drzewa!

SQ6LJR
27/05/2014 17:28
nad Wrocławiem burza zalane wiadukty drogi nie przejezdne!

sq6nsc
23/03/2014 19:51
INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:1 ata i godzina wydania: 23.03.2014 - godz. 11:40 Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH O/Wrocław IMGW PIB INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:1 Z