Pierwszy Zjazd Klubu Łączności Kryzysowej PZK
Dodane przez SP6VXU dnia May 08 2016 18:11:29
spemcom-logo.png W dniach 29.04-01.05 br. w miejscowości Przystajń (pow. kłobucki, woj. śląskie) odbył się 1. Zjazd Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK SP EmCom, zaplanowany na pierwszym spotkaniu założycielskim we wrześniu 2015 w Burzeninie. Zjazd przyjął regulamin klubu i dokonał wyboru władz. Prezesem Klubu SP EmCom został wybrany Kol. Michał Wilczyński SP9XWM, który objął również funkcję Koordynatora ds. Łączności Kryzysowej PZK, zwolnioną przez Kol. Rafała Wolanowskiego SQ6IYR. Istotnym punktem programu zjazdu były prezentacje ....

3z6aet
                        Prezentację DASR przedstawia Robert 3Z6AET
 Rozszerzona zawartość newsa

Istotnym punktem programu zjazdu były prezentacje regionalnych Amatorskich Sieci Ratunkowych i dyskusja na temat roli i zadań Ogólnopolskiego Klubu SP EmCom. Klub nie ma być super siecią, natomiast ma pełnić rolę wspólnej płaszczyzny dla promowania i wdrażania ustandaryzowanych sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, gdzie krótkofalowcy mogą być użyteczni. Chodzi o wspomaganie organizacyjne i merytoryczne, a z czasem również finansowe, lokalnych sieci łączności kryzysowej. Chodzi również o jednolitą współpracę z organami administracji państwowej, ale także z podobnymi organizacjami EmCom na arenie międzynarodowej.

Na zjeździe w Przystajni była również obecna silna reprezentacja Dolnośląskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej z Kol. Robertem Czapskim 3Z6AET na czele, który wszedł w skład Zarządu Klubu SP EmCom.

info: 3Z6AEF
spemcom2016
 
[fot. 3Z6AEF]